Nemovitosti bez vlastníka

Nemovitosti bez vlastníka

Máte ve svém okolí nemovitost bez majitele? Katastr nemovitostí eviduje desítky tisíc nemovitostí s nekompletní nebo úplně chybějící informací o majiteli..

Komu tedy patří takováto nemovitost, můžete si na ni dělat nárok?

Pokud se k nemovitostem, které mají nejasného vlastníka jejich majitelé do 10 let nepřihlásí, stane se z nich státní majetek. Proto je vhodné si prověřit, zda nějaká nemovitost mohla patřit Vám či Vašim předkům.

Přiložená zajímavá mapa ukazuje kde a jak četně se takové nemovitosti vyskytují. Mapa nemovitostí s neznámými nemovitostmi je jednoduchá na obsluhu. Zadejte do vyhledávacího políčka požadované příjmení a podívejte se, kde všude se na mapě vyskytuje. Aplikace vyhledává jméno jen v oblasti zobrazené mapou, proto je dobré nechat přehled na celou ČR. Pak si jen mapu přibližte a podívejte se na detail nemovitosti. Pod mapou jsou pak vypsány nemovitosti, které také odpovídají filtrům, ale jsou tak malé, že na mapě nejsou vidět. Dá se vyhledávat i ve jmenném seznamu, což je praktičtější, než v oficielních excelových listech, které jsou řazeny podle kraje a měst.

Jak postupovat pokud naleznete nemovitost, o které se domníváte, že na ni máte nárok, naleznete  ZDE na stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcích majetkových.

Hodně štěstí a úspěchů při hledání.<< zpět <<